![](http://84.205.223.172/cms/instance_images/1/448/main_image_1_448_orig.jpg)
Ο Κυνηγητικός Σύλλογος Ξάνθης ιδρύθηκε το 1976 και μέχρι σήμερα σκοπός του είναι η προστασία και η ανάδειξη του φυσικού πλούτου. Με γνώμονα αυτό το σκοπό η Σύλλογος προβαίνει σε διάφορες δραστηριότητες σε συνεργασία με άλλους φορείς και συμμετέχει σε δράσεις που βοηθούν στην προφύλαξη και προστασία του φυσικού περιβάλλοντος. Χρήσιμες πληροφορίες μπορεί να αναζητήσει ο κάθε ενδιαφερόμενος στην ιστοσελίδα του συλλόγου: http://www.ksxanthi.gr/